Książka - DIY Żyj Pięknie!

DIY. Żyj pięknie!

„Coraz bardziej doceniamy prawdziwe rękodzieło, jego historię i ludzi, którzy za nim stoją. W naszych szafach oraz domach chcemy gromadzić przedmioty z duszą, kupione od pasjonatów lub stworzone własną ręką. Do renesansu DIY przyczynił się powszechny powrót do natury, chcemy jeść i żyć zdrowo, chcemy szanować zasoby naturalne. Najłatwiej i najprzyjemniej! osiągnąć te cele dzięki recyklingowi i upcyklingowi. Zamiast wyrzucać i kupować kolejne rzeczy, można je naprawić lub dać im zupełnie nowe życie.

Ale ekologia to nie wszystko. Jak dowodzą badania, praca manualna pozwala wyzwolić nawet najbardziej skrywane pokłady kreatywności, przynosi też solidną dawkę satysfakcji i cudownie redukuje poziom stresu. Co więcej, rękodzieło wymaga też zatrzymania się na chwilę w życiowym biegu, a więc daje przestrzeń, by się wyciszyć i naładować akumulatory pozytywną energią.

Zrób to sam rządzi! Bezlik inspiracji zalewa nas w internecie, w mediach społecznościowych, w telewizji i na blogach. Rzesze entuzjaztów DIY z całego Świata nie mogą się mylić – każdy, bez względu na umiejętności, może zostać Twórcą.”